• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Pocztex strzela Poczcie w stopę

Pocztex strzela Poczcie w stopę
Foto: TVN24/Archiwum Foto: Nie tylko konkurencja, ale i sama Poczta Polska stwarza sobie problemy

Gdy kielecki oddział Poczty Polskiej ogłosił przetarg na sprzątanie swych placówek, jedna z zainteresowanych firm wysłała swoją ofertę kurierem Pocztexu. I być może dziś w Kielcach lśniłyby podłogi, gdyby nie to, że firma skorzystała z usług... Poczty Polskiej.

Firma wysłała bowiem ofertę za pomocą Pocztexu (usługa kurierska Poczty Polskiej). Niestety, jej oferta doszła na... inny adres, a dokładnie do innego pokoju, niż wskazany w dokumentacji przetargowej. Gdy pracownik poczty doniósł ją we właściwe miejsce, było już po czasie. W związku z powstałymi wątpliwościami przetarg został unieważniony, ale z decyzją tą nie zgodziła się inna firma, która (również z pomocą Pocztexu) dostarczyła ofertę we właściwe miejsce - podaje "Rzeczpospolita".

Sprawa do Izby

Spór trafił do Krajowej Izby Odwoławczej, która orzekła, że nie było podstaw do unieważnienia przetargu. - Okoliczność, że błąd popełnił pracownik Pocztexu, a Pocztex jest jednostką związaną z zamawiającym, nie ma znaczenia dla oceny stanu faktycznego - uzasadniła wyrok Izabela Kuciak.

Odszkodowanie na barkach Pocztexu

Zgodnie z wyrokiem przetarg ma być kontynuowany. Dla firmy, której oferta nie dotarła na miejsce, oznacza to brak możliwości wzięcia w nim udziału. Jednak ma prawo dochodzić odszkodowania. Jeśli by zostało przyznane, Poczta Polska musiałaby zapłacić podwójnie - zwycięskiej firmie oraz tej, która na skutek błędu nie została w przetargu wzięta pod uwagę.

sm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane