• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Poczta walczy o cenę znaczka

Poczta walczy o cenę znaczka
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Poczta

Wyższe opłaty za listy i paczki na poczcie? Wiele na to wskazuje. Do końca miesiąca Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpatrzy kolejny wniosek Poczty Polskiej o podwyżkę cen. Poczta chce je podnieść, bo jak tłumaczy - po raz pierwszy od 11 lat zamiast zarobić, dołożyła do interesu.

Jeśli Urząd Komunikacji Elektronicznej przychylnie ustosunkuje się do wniosku Poczty Polskiej, to za każdy wysłany list będziemy płacić o kilka groszy więcej, ale za paczkę - nawet kilka złotych więcej.

Ceny usług pocztowych muszą wzrosnąć, bo jak tłumaczą przedstawiciele Poczty, spółka zanotowała w tym roku straty.

- To jest korekta cen rzędu kilku procent, taka na jaką co roku decydowała się poczta - tłumaczy rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski. - Przypomnijmy, że ponad połowa placówek przynosi obecnie straty. Mimo to poczta musi je utrzymywać, żeby spełnić wymogi prawne - dodaje rzecznik.

Poczta za mało przejrzysta?

Urząd Komunikacji Elektronicznej może jednak wniosek odrzucić. Zarzuca Poczcie "brak przejrzystości w kształtowaniu cennika".

- Zarzuciliśmy Poczcie sposób kształtowania cen, a więc brak przejrzystości w kształtowaniu cennika, jak i naruszenie zasady tzw. "niedyskryminacji" wszystkich użytkowników tych usług - tłumaczy Karol Krzywicki z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

eq/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane