• rozwiń

Poczta stanie 21 kwietnia

Poczta stanie 21 kwietnia
Foto: TVN24 Foto: Pracownicy poczty żądają podwyżek

Listy trzeba wysłać już - albo nie wysyłać wcale. Szanse, że dotrą do adresata w przyszłym tygodniu są znikome: pocztowa Solidarność na następny poniedziałek wyznaczyła początek strajku - dowiedział się tvn24.pl. To efekt fiaska prowadzonych od wielu tygodni rozmów o podwyżkach płac w firmie.

Strajk ma rozpocząć się 21 kwietnia o godzinie 6. Terminu zakończenia nie ustalono.

W pismie skierowanym przez szefa pocztowej Solidarności Bogumiła Nowickiego do dyrektora Poczty Polskiej stwierdzono, że dzieje się to wobec "braku zbliżenia się stanowiska Pana Dyrektora do postulatu zgłoszonego przez stronę związkową". Związkowcy domagali się podwyżek płac w średniej wysokości 700 złotych.

Jednocześnie przewodniczący związku pisze o nadziei, że "w obliczu bezterminowego strajku" przed 21 kwietnia dojdzie do podpisania porozumienia kończącego spór zbiorowy.

Rozmowy prowadzone niemal od początku roku nie przyniosły rezultatu,. W referendum przeprowadzonym w marcu w marcu ponad 86 proc. głosujących pracowników Poczty opowiedziało się za strajkiem, jeżeli spór zbiorowy nie zakończy się porozumieniem. Głosowało 73,78 proc. pracowników Poczty Polskiej.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane