• rozwiń

Poczta na Facebooku

Poczta na Facebooku
Foto: TVN24.pl Foto: Faceboobk staje do koonkurencji z Google

Największy serwis społecznościowy świata, Facebook, ogłosił właśnie wprowadzenie poczty elektronicznej dla swoich użytkowników. W ten sposób staje do konkurencji z Google, Yahoo! oraz Microsoftem.

Serwis w ciągu najbliższych miesięcy udostępni użytkownikom adres e-mailowy w domenie facebook.com - poinformował Mark Zuckerberg, szef firmy podczas konferencji w San Francisco w poniedziałek.

Nowa usługa zawierać będzie oprócz tradycyjnego e-maila także możliwość czatu.

Rośnie konkurencja

Dodając do portalu usługę pocztową Facebook rzuca rękawicę Google z jej Gmailem, najszybciej rozwijającą się usługą pocztową w sieci w zeszłym roku, a także największemu w USA dostawcy poczty Elektronicznej Yahoo! oraz Microsoftowi, który coraz bardziej chce docierać poprzez swoje usługi bezpośrednio do internautów, którzy za pośrednictwem sieci chcą być w kontakcie ze znajomymi.

- To nie jest morderca e-maili - powiedział Zuckerberg.

W USA poczta Yahoo! miała we wrześniu 94,6 miliona użytkowników, a ich liczba spadła o 10 proc. Liczba użytkowników Gmaila wzrosła o 25 proc. do 49 milionów, a poczty Microsoftu spadła o 5 proc. do 46,3 mln.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane