• rozwiń

Poczta do naprawy

Poczta do naprawy
Foto: TVN24 Foto: Poczta Polska zostanie objęta programem naprawczym

Poczta Polska zostanie objęta przepisami prawa upadłościowego i naprawczego. Tak zakłada projekt nowelizacji ustawy o państwowym przedsiębiorstwie Poczta Polska, przyjęty we wtorek przez rząd.

Regulacje zawarte w projekcie mają na celu dostosowanie prawa polskiego do wymogów Komisji Europejskiej - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Do tej pory zastrzeżenia KE budził zapis przewidujący, iż w przypadku wystąpienia strat, poczta może uzyskać pomoc państwa na restrukturyzację. Komisja uznała, że takie prawo umożliwia przedsiębiorstwu korzystanie z nieograniczonej pomocy Skarbu Państwa.

Nowe zasady funkcjonowania Poczty Polskiej zakładają, że będzie ona musiała sama pokrywać ewentualne straty. Pomoc państwa będzie udzielana jedynie w przypadku strat, które powstaną przy realizacji nałożonego na przedsiębiorstwo obowiązku świadczenia powszechnych usług pocztowych.

Rząd proponuje również zmianę w ustawie Prawo upadłościowe i naprawcze, aby stosowanie obu ustaw nie budziło wątpliwości prawnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane