• rozwiń

Początek tygodnia spokojny dla walut. Ale emocji nie zabraknie

Początek tygodnia spokojny dla walut. Ale emocji nie zabraknie
Foto: Shuttersrock Foto: Złoty nie poddał się nerwowym nastrojom

Na rynku walutowym tydzień rozpoczął się spokojnie - oceniają analitycy. Ich zdaniem, większej zmienności można się spodziewać dopiero w drugiej połowie tygodnia. W poniedziałek przed godz. 16 euro kosztowało 4,18 zł, a dolar 3,28 zł.

Analityk walutowy Raiffeisen Polbank Dorota Strauch podkreśliła, że ten tydzień na rynku walutowym rozpoczął się spokojnie. - Mamy spokojny początek tygodnia. W przypadku pary euro/złoty poruszamy się w wąskim paśmie wahań wokół 4,18 zł za euro - mówiła. Jak wskazała, spokojnie dzień upłynął również jeśli chodzi o inne waluty naszego regionu. - Czekamy na drugą połowę tygodnia, kiedy nastąpi seria publikacji danych makro - dodała.

Wśród danych, które w tym tygodniu pozna rynek Strauch wskazała piątkowe dane z rynku pracy USA oraz środowy odczyt wskaźnika PMI dla polskiego sektora przemysłowego. Zdaniem analityków Citi Handlowego, PMI spadnie.
Rynek czeka na EBC

Większych emocji na rynku walutowym nie powinny natomiast wywołać publikowane we wtorek przez Narodowy Bank Polski kwartalne dane nt. salda rachunku bieżącego. Pewien wpływ na nastroje może natomiast mieć amerykański indeks Conference Board opisujący zaufania tamtejszych konsumentów

dyrektor działu analiz Admiral Markets Marcin Kiepas

Dyrektor działu analiz Admiral Markets Marcin Kiepas zaznaczył, że początek poniedziałkowego handlu nie zapowiadał się jednak najlepiej dla złotego. - Złoty w poniedziałek rano osłabił się do głównych walut, ale w kolejnych godzinach odrabiał straty w ślad za odbijającym kursem pary euro/dolar - wskazał analityk.

W ocenie Kiepasa poza danymi o PMI i z amerykańskiego rynku pracy, na zachowanie inwestorów wpływ w kolejnych dniach tego tygodnia będzie miało też posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. - Te trzy wydarzenia mają szansę zdecydować o tym, na jakich poziomach polskie pary walutowe będą kończyły tydzień - ocenił.

- Większych emocji na rynku walutowym nie powinny natomiast wywołać publikowane we wtorek przez Narodowy Bank Polski kwartalne dane nt. salda rachunku bieżącego. Pewien wpływ na nastroje może natomiast mieć amerykański indeks Conference Board opisujący zaufania tamtejszych konsumentów - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane