• rozwiń
  • WIG20 2219.38 -0.47%
  • WIG30 2521.52 -0.39%
  • WIG 58624.83 -0.38%
  • sWIG80 11614.31 +0.08%
  • mWIG40 3790.89 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:25

Dostosuj

Pociągiem bezpośrednio z Berlina do Londynu?

Pociągiem bezpośrednio z Berlina do Londynu?
Foto: TVN24 Foto: Wjazd do tunelu pod La Manche po brytyjskiej stronie

Jest szansa, że niebawem do Londynu pojedziemy pociągiem bez przesiadki. No, my to z jedną: w Berlinie. Niemieckie koleje dostały zielone światło dla swoich szybkich pociągów w tunelu pod kanałem La Manche.

- Deutsche Bahn mogą uruchomić połączenia swoimi pociągami wielkich prędkości przez tunel - powiedział szef firmy Eurotunnel Jacques Gounon w rozmowie z dziennikiem "Financial Times Deutschland". Ja dodał, większy to konkurencję miedzy europejskimi przewoźnikami kolejowymi.

Według jego słów, niemieckie koleje spełniły wszystkie warunki wymagane dla pociągów poruszających się tunelem pod La Manche.

Dotąd niemieckie składy nie miały tam wjazdu na podstawie przepisów o wymaganiach przeciwpożarowych.

38-kilometrowym tunelem obecnie jeżdżą wyłącznie pociągi francuskich kolei SNCF, zapewniające połączenia z Paryża i Brukseli do Londynu.

Niezależnie od wiadomości o dopuszczeniu niemieckich kolei do przewozu pasażerów pod kanałem pojawiła się informacja, że firma London & Continental Railways poszukuje nabywcy na swój 40-procentowy pakiet akcji operatora tunelu. Pozostali udziałowcy firmy Eurostar to koleje francuskie SNCF, oraz belgijskie - SNCB.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane