• rozwiń

Pociągi wyprą bambusowe platformy

Podróż na bambusowej platformie napędzanej silnikiem spalinowym będzie być może dalej głównym środkiem transportu "kolejowego" dla większości mieszkańców Kambodży. Wielu jednak będzie w końcu mogło korzystać z normalnej kolei. Po 80 latach zaniedbań Kambodża naprawiła pierwszą linię kolejową.

Za pieniądze od międzynarodowych inwestorów otwarte zostały pierwsze kilometry odnowionej linii, która w całości ma 650 km i ciągnie się od granicy Kambodży z Tajlandią, przez stołeczne Phnom Penh, do Sihanoukville, głównego portu kraju.

Cała inwestycja kosztuje ponad 140 mln dolarów, ale jej cele są dalekosiężne. Po ukończeniu rewitalizacji zaniedbanych linii kolejowych w Kambodży narodzi się "Żelazny Jedwabny Szlak", który połączy Azję Południowo-Wschodnią z Europą.

W tym kontekście nie dziwią więc główni inwestorzy, Malezja i Australia, którzy na takim połączeniu znacznie by skorzystali. Ukończenie projektu zaplanowane jest na 2015 rok.

mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane