• rozwiń

Po Szczecinie z biletem niemieckich kolei

Po Szczecinie z biletem niemieckich kolei
Foto: Wikipedia/ Jorges Foto: Z Berlina do Szczecina koleją, a później po Szczecinie z tym samym biletem

Do przejazdu tramwajem lub autobusem po Szczecinie będą teraz uprawniały bilety kolejowe VBB (Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia) z Berlina i miast Brandenburgii do Szczecina. Wszystko po to, by zwiększyć ruch turystyczny - tłumaczą władze polskiego miasta.

Bilety VBB będą też uprawniały do poruszania się za darmo środkami komunikacji miejskiej także na terenie Berlina i miast Brandenburgii. Porozumienie w tej sprawie podpisali w czwartek w Berlinie burmistrz tego miasta Klaus Wowereit i prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Za 16,90 euro

- To bardzo ciekawe rozwiązanie. Kupując bilet kolejowy ze Szczecina do Berlina za 16,90 euro można m.in. całą dobę jeździć berlińskim metrem czy autobusami, zwiedzając miasto, załatwiając interesy, czy robiąc zakupy - mówi Tomasz Klek z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

Oprócz tego szczecińskie bilety okresowe komunikacji miejskiej będą honorowane na liniach między stacjami Szczecin Główny i Szczecin - Gumieńce w pociągach DB Regio oraz na transgranicznych liniach autobusowych do Szczecina niemieckiego przewoźnika UVG w terenie miasta.

//kdj/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane