• rozwiń
  • WIG20 2095.49 -0.60%
  • WIG30 2399.53 -0.44%
  • WIG 55779.53 -0.60%
  • sWIG80 11568.15 -0.20%
  • mWIG40 3748.38 -0.20%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:10

Dostosuj

PO nie boi się budżetu

PO nie boi się budżetu
Foto: TVN24 Foto: Platforma zapewnia, że zdąży z nową ustawą budżetową

Budżet przyjęty przez rząd musi być zmieniony przez nowy gabinet. Jeśli projekt nowej ustawy nie zostanie przekazany do podpisu prezydenta w ciągu czterech miesięcy od złożenia projektu do Sejmu, to głowa państwa może w ciągu 14 dni skrócić jego kadencję. - Zdążymy z budżetem - zapewnia lider PO.

- Docierają sygnały, że PiS nie będzie ułatwiało pracy nad budżetem, którego jest autorem. Nie wierzę jednak w scenariusze, których finałem miałyby być wcześniejsze wybory, jeszcze zimą - powiedział Tusk. Jak dodał, jeśli oponenci PO "będą mieli złą wolę", to obawia się, że "znowu będzie gra datami, by udowodnić, że nowy rząd nie zdążył z budżetem".

Tusk zaznaczył, że "na wszelki wypadek" Platforma przyjmuje 27 września jako datę, od której biegnie kalendarz prac nad budżetem państwa.
- Jesteśmy perfekcyjnie przygotowani do pracy nad budżetem - zapewnił szef PO.

26 września rząd Jarosława Kaczyńskiego przyjął projekt budżetu na 2008 rok. Dzień poźniej projekt ustawy budżetowej wpłynął do Sejmu.

Zbigniew Chlebowski z PO powiedział, że rząd Tuska przedłoży projekt budżetu w wersji rządu J. Kaczyńskiego, a ewentualne korekty będą wnoszone w sejmowej komisji finansów.

Według konstytucji, jeżeli w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej nie zostanie ona przedstawiona prezydentowi do podpisu, może on w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane