• rozwiń

PO i PSL chcą zmian w nadzorze bankowym

PO i PSL chcą zmian w nadzorze bankowym
Foto: TVN24 Foto: Nadzór bankowy ma trafić do KNF. Pytanie: kiedy?

Sejm zajął się prezydenckim projektem ustawy opóźniającej przeniesienie nadzoru bankowego z Narodowego Banku Polskiego (NBP) do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). PO i PSL są za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu.

Od 1 stycznia 2008 r. nadzór bankowy miał zostać dołączony do KNF, podobnie jak wcześniej do KNF został przyłączony nadzór ubezpieczeniowy i emerytalny oraz nadzór nad rynkiem kapitałowym. Tymczasem prezydencki projekt nowelizacji ustawy zakłada opóźnienie tego procesu do 1 stycznia 2013 r.

Jedynie klub PiS poparł w czwartek prezydencki projekt ustawy. LiD chce skierować projekt do komisji finansów, by przeprowadzić tam merytoryczną dyskusję. Anita Błochowiak z Lewicy i Demokratów zaproponowała, by przedłużyć połączenie nadzorów np. o dwa lata i w tym czasie nadzorem objąć wszystkie instytucje - w tym Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK).

mb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane