• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

PO "czyści prawo"

PO "czyści prawo"
Foto: TVN24 Foto: Adam Szejnfeld zapowiada zmianę przepisów "na lepsze"

- Resort gospodarki pracuje nad 20 ustawami wchodzącymi w skład "pakietu na rzecz gospodarki". W tym tygodniu zakończymy pracę nad kolejnymi pięcioma, co razem z tymi już skierowanymi do Sejmu, daje 10 opracowanych ustaw - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

Szejnfeld poinformował, ze jego resort opracowuje ustawy tzw. planu "czyszczenia prawa", w ramach którego przygotowywane są projekty ustaw derogacyjnych, dereglamentacyjnych, konsolidacji instytucji kontroli, system promocji polskiej gospodarki oraz zmiany zaświadczeń na oświadczenia.
- Ta ostatnia ułatwi życie przedsiębiorcom, którzy nie będą musieli zdobywać wielu różnorodnych zaświadczeń. Wystarczy, że oświadczą, iż spełniają warunki, a państwo będzie mogło ich skontrolować czy powiedzieli prawdę - wyjaśnił Szejnfeld.

Wiceminister tłumaczył też, że aby ustawa trafiła pod obrady Sejmu czasami musi minąć 2-3 miesiące.
- Dlatego nie zawsze ważna jest ilość ustaw w Sejmie, ale tych opracowywanych - powiedział Szejnfeld odnosząc się do zarzutów opozycji, że rząd opieszale prowadzi prace legislacyjne.

Jako pierwsze do międzyresortowych konsultacji trafią nowelizacje: Kodeksu pracy, Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu postępowania karnego oraz ustaw o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych i o stażu absolwenckim

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane