• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Po bankructwie Quelle

To była firma z historią. Powstała jeszcze przed drugą wojną światową i z powodzeniem ubierała kolejne pokolenia Niemców. Katalogi Quelle trafiały także do innych krajów. Niemcy już jednak nie zamówią sobie ubrań, czy akcesoriów domowych - dom wysyłkowy Quelle zbankrutował i zostanie zlikwidowany. Jednak polska spółka koncernu nie zaprzestaje działalności i szuka inwestora.

Po 82 latach działalności, jedna z najważniejszych niemieckich firm, upadła. Wraz z nią zwolnieni zostali wszyscy pracownicy i zamknięte zostały sklepy, m.in. ten w Norymberdze.

10,5 tys. osób bez pracy

Jak poinformował w poniedziałek wieczorem zarządca postępowania upadłościowego Klaus Hubert Goerg, nie udało się znaleźć inwestora dla istniejącej od 1927 roku firmy. We wtorek o dalszych krokach poinformowana ma zostać załoga firmy.

Quelle jest częścią grupy wysyłkowej Primondo, działającej w ramach koncernu Arcandor, który 9 czerwca tego roku ogłosił upadłość. Primondo zatrudnia 10,5 tysiąca osób, z czego na Quelle przypada znaczna większość - 7 tysięcy. - Dla pracowników i ich rodzin likwidacja firmy to wielka katastrofa - stwierdził we wtorek szef rady zakładowej Quelle Ernst Sindel.

Tymczasem zarząd Quelle Polska szuka inwestora, który zapewni spółce dalszą działalność. "Dla Quelle Polska sp. z o.o. podobnie jak dla innych dobrze prosperujących spółek zagranicznych Quelle, poszukiwany jest inwestor, który zapewni kontynuację działalności wysyłkowej na polskim rynku" - napisał w komunikacie członek zarządu Quelle Polska Piotr Dębski.

ktu//kwj ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane