• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Po awarii e-deklaracje działają, ale wolniej

Po awarii e-deklaracje działają, ale wolniej
Foto: tvn24 Foto: Deklaracje można składać także w formie papierowej

System e-deklaracje, za pośrednictwem którego podatnicy mogą rozliczyć się z fiskusem przez internet działa, choć jest spowolniony - poinformowała PAP rzeczniczka ministerstwa finansów Wiesława Dróżdż. Dodała, że trwają prace nad usunięciem awarii.

O tym, że system nie działa, poinformowały w czwartek po południu media. Dróżdż potwierdziła, że awaria rzeczywiście wystąpiła, ale nie doszło do wyłączenia systemu.

To się czasami zdarza w takich dniach, gdy zbliża się ostateczny termin rozliczenia się. Dla podatników nie będzie to pociągało żadnych przykrych konsekwencji, dlatego że ci, którzy wysłali deklarację, a nie otrzymali potwierdzania, dostaną je troszeczkę później. Ale system przyjmuje informacje.

Wiesława Dróżdż, rzeczniczka ministerstwa finansów

- Dla wszystkich tych, którzy wysyłają deklaracje drogę elektroniczną, nic się nie zmienia. To jest kwestia tego, że system wolniej działa - wyjaśniła rzeczniczka.

Trzeba być cierpliwym

Dróżdż powiedziała, że awaria jest spowodowana tym, że z systemu korzysta zbyt wiele osób jednocześnie. - To się czasami zdarza w takich dniach, gdy zbliża się ostateczny termin rozliczenia się - zapewniła. - Dla podatników nie będzie to pociągało żadnych przykrych konsekwencji, dlatego że ci, którzy wysłali deklarację, a nie otrzymali potwierdzania, dostaną je troszeczkę później. Ale system przyjmuje informacje.

Rzeczniczka dodała, że nad udrażnianiem systemu cały czas pracuje ekipa informatyków.

Do czwartku po południu podatnicy nadesłali za pośrednictwem systemu ponad 2,9 mln deklaracji za 2012 rok.

Termin składania deklaracji upływa 30 kwietnia o północy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane