• rozwiń

Po 500 zł podwyżki dla policjantów

Po 500 zł podwyżki dla policjantów
Foto: TVN24 Foto: Minister SWiA Władysław Stasiak

- Te środki pozwolą zmienić oblicze polskiej policji - mówił szef MSWiA Władysław Stasiak. Wraz z premierem specjalnie pojechał do policyjnej szkoły w Słupsku, aby uroczystoście podpisać rozporządzenie o podwyżkach dla funkcjonariuszy.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podkreślił, że podwyżki są wynikiem ustawy modernizacyjnej dotyczącej wszystkich podległych MSWiA służb. W ramach programu w ciągu trzech lat do służb trafi dodatkowo 6,3 mld zł, a w tym dla samej policji 4,5 mld. zł. Władysław Stasiak zaznaczył też, że nie są to dodatkowe środki, a ich wygospodarowanie jest wynikiem wewnętrznych przesunięć w budżecie resortu.

- Bezpieczeństwo jest podstawową sprawą. Chroniący obywateli policjanci muszą mieć odpowiednie warunki pracy - mówił minister. Dodał, że wygospodarowane środki nie będą przeznaczone jedynie na podwyżki płac, ale też na poprawę warunków pracy m. in. poprzez zakup nowego sprzętu czy inwestycji budowlanych.

Uczestniczący w uroczystości premier Jarosław Kaczyński podkreślając rolę policji zapewnił, że podwyżki, które otrzymają w przyszłym roku nie są ostatnimi. - Mitem jest twierdzenie, że można zbudować silne państwo za darmo - mówił premier i dodał, że celem jego rządu jest doprowadzenie do takiego stanu, w którym policja polska będzie na miarę państwowych i społecznych potrzeb. - Państwo musi być silniejsze, żeby było lepsze - podsumował premier Jarosław Kaczyński.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane