• rozwiń

Po 10 latach "Fakt" zmienia naczelnego. Jankowskiego zastąpi Feluś

Foto: PAP/Jacek Turczyk Foto: Grzegorz Jankowski nie jest już naczelnym "Faktu"

Grzegorz Jankowski nie jest już redaktorem naczelnym dziennika "Fakt", wydawanego przez Ringier Axel Springer Polska. Od 1 czerwca zastąpi go Robert Feluś, w przeszłości wicenaczelny tego dziennika. Jankowski po ponad dziesięciu latach odchodzi też z wydawnictwa.

Jak poinformował wydawca, Robert Feluś jest związany z Ringier Axel Springer Polska od 2003 roku, kiedy dołączył do zespołu wprowadzającego na rynek dziennik "Fakt".

Różne stanowiska

Feluś był szefem Wydań Lokalnych, a w 2007 roku został zastępcą redaktora naczelnego gazety. W 2013 

roku objął funkcję menedżera operacyjnego odpowiedzialnego za pracę nowo powstałego newsroomu sportowego RASP. Feluś wcześniej pracował dla takich tytułów jak: "Dziennik Polski", "Echo Krakowa" i "Super Express".

- Robert Feluś posiada kluczowe w pracy redaktora naczelnego doświadczenie dziennikarskie i menedżerskie. Życzę mu wielu sukcesów w realizacji nowych zadań - również tych związanych z wprowadzeniem "Faktu" w świat cyfrowy - podkreśla cytowana w komunikacie Edyta Sadowska, prezes zarządu RASP.

Jankowskiemu podziękował też Ralph Büchi, prezes Rady Nadzorczej Ringier Axel Springer Media AG. - Chciałbym bardzo podziękować Grzegorzowi Jankowskiemu za ogrom pracy, którą od 2001 wkładał w budowanie pozycji Axel Springer Polska, a od 2010 Ringier Axel Springer Polska na polskim rynku mediów. Dziesięć lat temu wprowadził na rynek "Fakt" i w krótkim czasie uczynił go największą gazetą w Polsce, co zasługuje na szczególne uznanie - podkreślił cytowany w komunikacie Büchi.

Ringier Axel Springer nie podał powodów zmiany na stanowisku redaktora naczelnego "Faktu".

Jako pierwszy o odejściu Jankowskiego poinformował dziennik.pl.

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Pracy wynika, że w marcu sprzedaż ogółem "Faktu" wyniosła ponad 342 tys. egzemplarzy.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane