• rozwiń

Plus walczy o iPhone'a

Plus walczy o iPhone'a
Foto: TVN24 Foto: iPhone jeszcze nie dla klientów Plusa

Plus chce dołączyć do Ery i Orange i jako trzeci operator na naszym rynku oferować swoim klientom iPhone'a. Do tej pory jego producent nie zgadzał się na współpracę z polską siecią. Ale Plus nie odpuszcza i negocjacje w sprawie dostaw aparatów zostały wznowione - pisze "Gazeta Prawna".

Orange i Era wprowadziły właśnie na rynek najnowszy aparat wyprodukowany przez Apple - iPhone 3GS. Dlaczego nie ma go w ofercie Plusa? – Proszę mi wierzyć, że chcieliśmy zaoferować naszym klientom iPhone’a. To, że go nie mamy, wynika niestety z takiej, a nie innej polityki dystrybucyjnej producenta – tłumaczy w rozmowie z "GP" Adam Suchenek, rzecznik prasowy Plusa.

Plusowi powiedzieli nie

Erze i Orange'owi łatwiej było zdobyć iPhone’a dzięki silnej pozycji negocjacyjnych właścicieli ich sieci – w przypadku Orange jest to France Telecom, a w przypadku Ery – Deutsche Telecom. Plusowi Apple jednak odmówił, więc operatorowi pozostało jedynie kupienie iPhone’ów na otwartym rynku, czyli u pośrednika, a nie u producenta. Rzecznik Plusa tłumaczy, że operator nie mógł sobie na to pozwolić, bo wówczas nie byłby w stanie np. zapewnić klientom pełnego serwisu.

Według informacji "GP", jest jednak szansa, by klienci Plusa wreszcie dostali iPhone’a. Operator prowadzi obecnie w tej sprawie negocjacje z producentami.

bgr//mat/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane