• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Plus nie wypuszcza z sieci

Plus nie wypuszcza z sieci
Foto: TVN24 Foto: Plus nie chce oddać klientów konkurencji

W połowie października Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończy kontrolę operatorów telekomunikacyjnych pod kątem utrudniania klientom przejścia do innej sieci. Wstępne wyniki mówią o tym, że największe problemy robi swoim zawiedzionym abonentom sieć Plus.

Od początku lipca, zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury dostosowującego polskie przepisy do unijnych, przenoszenie numeru telefonu komórkowego powinno trwać jeden dzień i jest bezpłatne. W przypadku telefonii stacjonarnej może trwać maksymalnie dwa tygodnie. Po wejściu w życie nowych przepisów do UKE zaczęły docierać skargi od klientów na blokowanie przez operatorów prawa do zmiany sieci. W związku z tym Urząd podjął decyzję o kontroli.

Minus Plusa

- Spośród skarg, które docierają do UKE, najwięcej dotyczy Polkomtela, operator sieci Plus, - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńskiej. Dodała, że klienci w informacjach przesłanych do Urzędu wskazują głównie na przeciąganie terminów i zniechęcanie w ten sposób do zmiany sieci komórkowej. - Postępowanie kontrolne trwa - podkreśliła Streżyńska.

Operatorzy nie dostosują się do nowych przepisów będą karani. Zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym, UKE może na operatora nałożyć karę w wysokości do 3 proc. jego ubiegłorocznych przychodów.

mkg/ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane