• rozwiń

Playbook chce wygryźć iPada 2

Playbook chce wygryźć iPada 2
Foto: RIM Foto: Sprzedaż Playbooka rusza 19 kwietnia

Spółka Research In Motion (RIM) 19 kwietnia rozpocznie sprzedaż sprzedaż tabletu BlackBerry PlayBook. Choć eksperci twierdzą, że gadżetowi z Kanady ciężko będzie gonić iPada 2 - najnowszy produkt Apple'a, to RIM stawia sobie ambitne plany.

Rynek od dawna spekulował, kiedy RIM rzuci wezwanie koncernowi Apple o pozyskanie klientów dla swojego tabletu.

Z danych wynika, że ponad 65 proc. firm z listy "Fortune 100" testuje, albo już wprowadziło do użycia.
- PlayBook został już przedstawiony "znaczącej" liczbie firm z listy "Fortune 100" i zainteresowanie nim jest bardzo wysokie - powiedział Jim Tobin, wiceprezes RIM.

Niedaleko padła "jeżyna" od "jabłka"

Wersja PlayBooka z pamięcią 16 GB będzie kosztować w USA 499 dol. Za tablet z 32 GB pamięci trzeba będzie zapłacić 599 dol, a z 64 GB – 699 dol.

- Ceny poszczególnych modeli PlayBooka są dokładnie takie same, jak ceny porównywalnych wersji iPada, co sprawia, że oba produkty będą ze sobą mocno walczyć o udziały w rynku – uważa Mike Abramsky, analityk RBC Capital Markets z Toronto. Według niego tablet RIM jest lepszy od iPada 2.

Tablet Apple'a jest sprzedawany w 10 tys. sklepach w USA i Kanadzie. Sieć dystrybucji PlayBooka ma być dwa razy większa.

Zobacz także na rp.pl.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane