• rozwiń

Temat: Telefony komórkowe

Play pędzi. Przybyło mu 17 proc. klientów

Play pędzi. Przybyło mu 17 proc. klientów
Foto: sxc.hu Foto: Play

10,94 mln tyle na koniec marca łącznie klientów miał Play. Jest to wynik o 17 proc. lepszy w porównaniu do roku 2013. W pierwszym kwartale 2014 r. operator telefonii komórkowej Play, miał 986 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 13 proc. w porównaniu do ostatniego kwartału 2013 roku.

Na koniec pierwszego kwartału 45 proc. bazy stanowili klienci kontraktowi, który odpowiadali za 73 proc. wzrostu liczby klientów w pierwszych trzech miesiącach.

Spółka podała jednocześnie, że średni detaliczny przychód na klienta operatora poprawia się ze względu, na większą liczbę klientów kontraktowych, dzięki czemu przychody z użycia sieci przez użytkowników

wrosły w pierwszym kwartale szybciej, niż wzrost liczby klientów.

Bang-Jensen informował, że w 2014 roku Play spodziewa 8-10 proc. wzrostu przychodów i wypracowania ponad 1 mld zł zysku. Play liczy też na kontynuację wzrostu bazy klientów, ale przy nieco niższej dynamice, niż w minionym roku.

W 2013 roku operator sieci Play wypracował 707 mln zł zysku, wobec wyniku na poziomie 562 mln zł rok wcześniej. Przychody operatora wzrosły w minionym roku o 4 proc. do 3,72 mld zł przychodów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane