• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Płatne staże we flagowych państwowych spółkach. Wiosną ruszy program dla najlepszych studentów

Płatne staże we flagowych państwowych spółkach. Wiosną ruszy program dla najlepszych studentów
Foto: shutterstock.com Foto: Staże mają organizować przedsiębiorstwa z branży energetycznej, finansowej, zbrojeniowej, petrochemicznej i wydobywczej

Wiosną najlepsi absolwenci będą mogli odbywać staże i zarabiać w bogatych spółkach skarbu państwa. Niestety, staże w administracji rządowej pozostają darmowe - czytamy we wtorkowym "Metrze".

Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa zapowiedział, że podlegający mu resort chce od wiosny uruchomić program stażowy dla magistrów i inżynierów we flagowych spółkach, w których udziały ma państwo.

Różne branże

Staże mają organizować przedsiębiorstwa z branży energetycznej, finansowej, zbrojeniowej, petrochemicznej i wydobywczej.

Absolwentów przyjmą m.in. Grupa Azoty, spółki energetyczne Enea, Energa, Tauron i PGE, PKN Orlen i Grupa Lotos, KGHM, PGNiG, bank PKO BP, PZU oraz Polska Grupa Zbrojeniowa. Na początek - w sumie setkę stażystów.

Szanse mają autorzy najlepszych prac magisterskich i inżynierskich obronionych w 2014 r. Oceniać je będzie kapituła konkursowa złożona m.in. z prezesów tych spółek oraz ministra skarbu.

Jeszcze trwają prace nad szczegółami programu, ale już wiadomo, że staż potrwa co najmniej sześć miesięcy i będzie płatny.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane