• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Platforma zastanawia się nad prywatyzacją TVP?

Platforma zastanawia się nad prywatyzacją TVP?
Foto: TVN24.pl Foto: Czy PO sprywatyzuje TVP?

Być może już wkrótce TVP trafi na giełdę, a KRRiT zostanie zlikwidowana - to pomysły PO na reorganizację telewizji publicznej - zapowiada "Puls Biznesu". Trzeba się tylko oprzeć pokusie wymiany kadry na swoją - podkreślają dziennikarze. Gazeta zapowiada zmiany, ale z rozmów, które przeprowadziła z politykami PO nie wynika, żeby mieli zaplanowane konkretne działania. Na razie się zastanawiają.

- Platforma szła do wyborów z dość radykalnym, choć ogólnikowym programem zmian w mediach. Teraz chce szybko wprowadzić go w życie - pisze "Puls Biznesu".

- Trzeba oddzielić media od polityki. Odpowiednia ustawa regulująca całość zagadnień związanych z rynkiem medialnym może być gotowa najwcześniej za trzy miesiące - mówi Jan Dworak, były prezes TVP, twórca programu PO w zakresie mediów.

Według "PB", najbardziej rewolucyjne pomysły dotyczą TVP. Odżywa pomysł prywatyzacji, który przed poprzednimi wyborami wywołał nagonkę na Jana Rokitę, firmującego pomysł swoim nazwiskiem.

- Nie ulega wątpliwości, że trzeba poważnie zastanowić się nad utrzymywaniem molocha w obecnym kształcie. Może wprowadzenie TVP na giełdę sprawi, że lepiej uwidoczni się publiczny charakter telewizji - zastanawia się Iwona Śledzińska-Katarasińska, która współtworzyła program medialny PO.

O ile część polityków Platformy mówi też o zupełnej likwidacji KRRiT (do czego potrzebne są zmiany w konstytucji i większość sejmowa), o tyle część ugrupowania chce jedynie przenieść część uprawnień rady do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. - Jeszcze w tym roku można złożyć projekt, który przeniesie kompetencje władcze rady do UKE. Pozostanie rada czuwająca nad przemocą czy reklamami w mediach - mówi posłanka Śledzińska-Katarasińska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane