• rozwiń

Platforma nie zlikwiduje KRUS

Platforma nie zlikwiduje KRUS
Foto: TVN24 Foto: Tusk: Platforma nie zlikwiduje KRUS

- Nie ma zagrożenia dla KRUS ze strony Platformy Obywatelskiej - zapewniał Donald Tusk w trakcie konwencji wyborczej PO w Rzeszowie.

Lider Platformy Obywatelskiej odniósł się w ten sposób do wcześniejszej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na konwencji wyborczej PiS w Janowie Lubelskim. - Ci, którzy chcą się sprzymierzyć z PO, która wsi chce zabierać, odebrać KRUS, kazać płacić ubezpieczenia (...) chcą się osłonić przy pomocy kłamstw i w ten sposób uciec spod gilotyny. Chcą znów siedzieć w Sejmie i niczego w gruncie rzeczy dla wsi nie robić - mówił premier.

- Panie premierze Kaczyński - nie ma zagrożenia dla KRUS. Niech pan kupi okulary, niech pan dokładnie obejrzy skład swojej Rady Ministrów i wtedy pan zobaczy, że to w pana Radzie Ministrów jeden z najważniejszych ministrów był rzecznikiem likwidacji KRUS - powiedział Donald Tusk. Szef PO zaznaczył też, że PO "jest od tego, żeby przypilnować w Europie, by pieniądze, które należą się polskiej wsi z funduszy europejskich, dalej płynęły do Polski".

mpj

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane