• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Platforma chce wprowadzić podatek płaski

Platforma chce wprowadzić podatek płaski
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Szulc: chcemy wprowadzić podatek płaski

- Chcemy wprowadzić podatek płaski, czyli podatek liniowy z dwoma ulgami: kwoty wolnej od podatku oraz ulgą prorodzinną - powiedział w TVN CNBC Biznes Jakub Szulc z PO.

Jakub Szulc zadeklarował, że jedną z ważniejszych kwestii, jaką powinien podjąć nowy rząd, to reforma systemu pomocy społecznej. - Trzeba reformę spiąć ze zmianą systemu podatkowego. Chcielibyśmy wprowadzić podatek liniowy, ale z zachowaniem ulgi prorodzinnej i kwoty wolnej od podatku - powiedział Szulc. Dodał, że na razie nie są znane dane finansowe, dlatego trudno mówić o poziomie tego podatku. - Najpierw musimy wejść do Ministerstwa Finansów i sprawdzić, na jaką stawkę stać budżet państwa - stwierdził Szulc. Podkreślił, że wprowadzenie nowego systemu podatkowego ułatwi podatnikom rozliczanie się z fiskusem.

Gospodarka dla PSL, finanse dla eksperta niezależnego
Polityk PO nie chciał ujawnić, kto dostanie teki ministrów w nowym rządzie ani potwierdzić któregoś z typowanych kandydatów na szefów poszczególnych resortów. Powiedział jedynie, że ministerstwo gospodarki prawdopodobnie obejmie Waldemar Pawlak. - Postanowiliśmy podzielić się odpowiedzialnością za gospodarkę. Dlatego skłaniamy się do powierzenia resortu gospodarki PSL-owi - powiedział Szulc. Dodał też, że ministrem finansów prawdopodobnie zostanie ktoś spoza świata polityki. - Jest 3-4 kandydatów. Wśród nich wymieniany jest prof. Jacek Rostkowski. On jest najpoważniejszym kandydatem - zaznaczył polityk PO. Na temat jego osoby mówi się, że będzie odpowiedzialny w Ministerstwie Finansów za budżet państwa. - Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły - mówił Szulc.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane