• rozwiń

"Plan prywatyzacji gotowy"

"Plan prywatyzacji gotowy"
Foto: TVN24 Foto: Część z prywatyzowanych spółek trafi na giełdę

Ministerstwo Skarbu Państwa kończy prace nad programem prywatyzacji na lata 2008-2011. Chcemy, by po czterech latach prywatyzacja w Polsce zmierzała ku końcowi - powiedział minister skarbu Aleksander Grad (PO).

- Program prywatyzacji na najbliższe cztery lata w Ministerstwie Skarbu jest praktycznie gotowy. Oczekujemy na plany innych ministrów, którzy również nadzorują wiele spółek. Chcemy te plany zebrać w jeden dokument, który do uzgodnień międzyresortowych może trafić w ciągu najbliższych dni lub tygodni - zapowiedział minister skarbu.

"Koniec prywatyzacji za 4 lata"

Program prywatyzacji na najbliższe cztery lata w Ministerstwie Skarbu jest praktycznie gotowy.

Grad o prywatyzacji

Ponadto resort chce przedstawić Radzie Ministrów zmiany w ustawie o prywatyzacji i komercjalizacji. - Chcemy, by po czterech latach prywatyzacja w Polsce zmierzała ku końcowi. Liczymy, że w ciągu tych czterech lat przychody z prywatyzacji mogą wynieść 20-28 mld zł - powiedział Grad.

Na rok 2008 zaplanowano prywatyzację około 300 spółek.

Spółki wejdą na giełdę

Minister zapowiedział także, że wiele spółek z udziałem skarbu państwa trafi na Giełdę Papierów Wartościowych. - Wszystkie prywatyzacje, czy to sektora energetycznego, czy wielkiej syntezy chemicznej czy też BGŻ i LOT, dobrze przysłużą się rozwojowi giełdy - powiedział Grad.

mwr//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane