• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

"Płaćcie nam mniej, ale nie zwalniajcie"

"Płaćcie nam mniej, ale nie zwalniajcie"
Foto: TVN24 Foto: Pracownicy LOT-u godzą się na niższe pensje

Związki zawodowe działające w PLL LOT proponują, aby zamiast ewentualnej redukcji zatrudnienia zmniejszyć pensje pracownikom. W środę związkowcy przedłożą zarządowi pismo, w którym zwrócą się o natychmiastowe rozpoczęcie rozmów w tej sprawie

Według medialnych doniesień w ramach planowanej na przyszły rok restrukturyzacji w PLL LOT pracę może stracić nawet tysiąc osób z 3,5 tys. obecnie zatrudnionych. Dlatego związkowcy mają dla zarządu propozycję.

Przewodniczący "Solidarności" w PLL LOT Stefan Malczewski wyjaśnił, że pensje pracowników LOT mają różne składowe, które wynikają ze zbiorowego układu pracy. Według wyliczeń związków zawodowych, na zawieszeniu części z nich, jak np. premii, dodatków i nagród jubileuszowych, można zaoszczędzić około 60 mln zł. Zdaniem Malczewskiego to tyle, ile zarząd spółki planuje oszczędzić na planowanych zwolnieniach w spółce.

- Problem jest w tym, że prezes zawiesił zbiorowy układ pracy, więc teoretycznie nie ma jak oszczędzać na dodatkach, które są w tym układzie zapisane. Ale chcemy o tym rozmawiać - powiedział przewodniczący. Zaznaczył, że w środę pismo podpiszą zarządy związków zawodowych działających w spółce. - Według mnie nie będzie z tym problemu. Mamy kryzys i pracownicy godzą się na mniejsze pensje, żeby uniknąć zwolnień - dodał Malczewski. Rzecznik PLL LOT Andrzej Kozłowski odmówił komentarza w tej sprawie do czasu, aż zapozna się z pismem.

mkg/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane