• rozwiń

Temat: PKP

PKP szuka inwestora. Chce zagospodarować działki obok dworców

Zewrą kontrak na Pendolino? Rzeczniczka PKP Intercity: Projekt nie jest jeszcze zagrożony Odtwórz: Zewrą kontrak na Pendolino? Rzeczniczka PKP Intercity: Projekt nie jest jeszcze zagrożony
Zewrą kontrak na Pendolino? Rzeczniczka PKP Intercity: Projekt nie jest jeszcze zagrożony "Źródło: tvn24"

Polskie Koleje Państwowe szukają inwestora dla programu "Małe Projekty Deweloperskie", którego celem jest komercyjne zagospodarowanie nieruchomości zlokalizowanych w siedmiu miastach w Polsce - podały PKP w komunikacie.

Nieruchomości znajdują się w Mińsku Mazowieckim, w Warszawie (w dzielnicy Włochy), Oświęcimiu, Koninie, Włocławku, Dębicy i Katowicach.Inwestorzy zainteresowani zagospodarowaniem nieruchomości znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych oraz budową dworców kolejowych w wybranych lokalizacjach od 12 czerwca mogą zgłaszać się po odbiór memorandum informacyjnego, na podstawie którego będą składać ofertę współpracy.

Dobry biznes?

Szacowana powierzchnia komercyjna poszczególnych nieruchomości waha się od 700 do 7.500 m kw.

- Komercyjne zagospodarowanie terenów kolejowych oznacza korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla lokalnych społeczności. To bardzo dobre miejsca na działalność handlową. Małe projekty deweloperskie mają przyczynić się do znaczącego ożywienia terenów przy stacjach kolejowych - poinformował dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP Jarosław Bator.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane