• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

PKP planuje wielkie pucowanie. Posprząta 2,5 tys. dworców za 112 mln zł

PKP planuje wielkie pucowanie. Posprząta 2,5 tys. dworców za 112 mln zł
Foto: Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org/ Trigranit Foto: Pierwszym etapem prac będzie planowane na wakacje doczyszczenie dworców oraz wymiana elementów, które zdewastowano

Wielkie sprzątanie 2,5 tys. dworców i przystanków kolejowych ma odbyć się w lipcu i sierpniu – zapowiedział we wtorek członek zarządu PKP SA Piotr Ciżkowicz. Spółka otworzyła w ostatnich dniach oferty, w wartym ok. 112,75 mln zł brutto, przetargu na utrzymanie czystości w wybranych stacjach i przystankach kolejowych, zarządzanych przez PKP SA i PKP Polskie Linie Kolejowe.

- Wielkie sprzątanie dworców chcemy rozpocząć w lipcu, sierpniu. Oczywiście warunkiem jest przejście przez wszystkie procedury związane z prawem zamówień publicznych - powiedział Piotr Ciżkowicz.

Doczyszczanie w wakacje

Pierwszym etapem prac będzie planowane na wakacje doczyszczenie dworców oraz wymiana elementów, które zdewastowano. Później wybrane firmy będą sprawdzane przez PKP SA z realizacji umów, czyli utrzymania czystości na dworcach.

- Mamy nadzieję, że nasi pasażerowie zobaczą dość szybko różnicę - dodał Piotr Ciżkowicz.

Jak powiedział dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA Jarosław Bator, to pierwszy raz, kiedy zarządzające dworcami PKP SA i odpowiedzialne za perony oraz przejścia podziemne PKP PLK wspólnie rozstrzygają przetarg na sprzątanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane