• rozwiń
  • WIG20 2102.23 +1.85%
  • WIG30 2406.14 +1.71%
  • WIG 56035.15 +1.46%
  • sWIG80 11616.48 +0.39%
  • mWIG40 3778.54 +0.59%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

PKP nie przygarnie Jarmarku Europa

PKP nie przygarnie Jarmarku Europa
Foto: TVN24 Foto: Kupcy mają opuścić teren Stadionu X-lecia do końca czerwca

PKP SA nie zgadza się na przeniesienie kupców z warszawskiego Stadionu X-lecia na tereny położone w sąsiedztwie Dworca Wschodniego. Miasto proponuje handlowcom różne lokalizacje, ci jednak chcą terenu przy Dworcu Wschodnim.

Jak informuje PKP SA na swoich stronach internetowych, tereny sąsiadujące z Dworcem Wschodnim przy ulicy Kijowskiej w Warszawie są Grupie PKP niezbędne: planowana jest przebudowa dworca przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012.

"Misją PKP SA jest podnoszenie wartości i walorów architektonicznych terenów należących do PKP SA w centrum miasta i wykorzystywanie go do realizacji celów komunikacyjnych służących rozwojowi Warszawy" - informuje PKP SA. Według spółki, ulica Kijowska nie będzie z tych powodów korzystnym miejscem do lokalizacji bazaru.

Kupcy wyznaczono czas do końca czerwca na opuszczenie stadionu. Ta decyzja budzi ich sprzeciw, domagają się wydłużenia terminu - i wyznaczenia nowego terenu, na którym mogliby nadal handlować. Jak uzasadniają, Stadion daje utrzymanie tysiącom ludzi.

Stadion X-lecia to największy warszawski obiekt sportowy, do lat jednak nie pełni tej roli. Jest wykorzystywany jako bazar - jeden z największych w Europie. Na miejscu stadionu do roku 2012 ma powstać nowy obiekt - Narodowe Centrum Sportu ze Stadionem Narodowym. Na tym terenie ma zostać wybudowana także hala sportowo-widowiskowa dla 15 tys. widzów oraz pływalnia o wymiarach olimpijskich z trybunami dla 4 tys. osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane