• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PKP Intercity ma nowego prezesa

PKP Intercity ma nowego prezesa
Foto: TVN24 Foto: Jest nowy prezes Intercity

Janusz Malinowski, dotychczasowy członek zarządu PKP Intercity, został prezesem spółki. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało też, że nowym członkiem zarządu zostanie Tadeusz Matyla

Poprzedni prezes spółki Grzegorz Mędza zrezygnował pod koniec stycznia po chaosie na kolei spowodowanym zmianą rozkładu i świąteczno-sylwestrowych tłokach w pociągach. Oficjalnym powodem jego odejścia były względy osobiste. Od początku lutego obowiązki prezesa pełniła dyrektor finansowy PKP Intercity Lucyna Krawczyk.

Poprawić reputację

Janusz Malinowski przed objęciem funkcji prezesa był członkiem zarządu PKP Intercity. Wcześniej był wicedyrektorem Biura Strategii PKP SA, a także prezesem PKP Przewozy Regionalne. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej i Warszawskiej.

- Zadaniem nowego zarządu PKP Intercity ma być poprawa reputacji spółki i rozwiązanie jej problemów z taborem - zapowiadał w styczniu wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej Andrzej Massel. Prywatyzacja PKP Intercity odbędzie się nie wcześniej niż w przyszłym roku.

PKP Intercity to trzeci pod względem liczby pasażerów kolejowy przewoźnik w Polsce. Według danych Ministerstwa Infrastruktury, PKP Intercity jest jedną z trzech spółek Grupy PKP (obok PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Informatyka), która w 2010 roku poniosła stratę netto.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane