• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PKP Intercity jedzie na narty. Bezpośrednio

PKP Intercity jedzie na narty. Bezpośrednio
Foto: TVN24 Foto: Wielki wjazd Intercity

Już wkrótce PKP Intercity ma zmienić się nie do poznania - czytamy na portalu rynek-kolejowy.pl. Nowe, szybkie pociągi, tańsze bilety, i nowy rozkład jazdy od 13 grudnia mają wyjść naprzeciw potrzebom pasażerów. Amatorzy narciarstwa dostaną np. nowe, bezpośrednie połączenie EuroCity z Warszawy i Katowic do Villach.

PKP Intercity jako pierwszy przewoźnik w kraju opublikował nowy rozkład na połowę grudnia i cały przyszły rok.

Więcej, częściej

Prócz połączenia "narciarskiego" z Warszawy i Katowic do Villach, są i inne zmiany.

Zwiększy się częstotliwość kursów na niektórych trasach. Z Wrocławia do Krakowa i Katowic pociągi kursować będą w dzień co godzinę, a z Warszawy do Częstochowy - co dwie.

Więcej połączeń pojawi się także na trasach z Warszawy do Katowic, Wrocławia, Krakowa, Białegostoku, Lublina i Rzeszowa oraz z Gdyni do Łodzi, Poznania, Wrocławia i Zielonej Góry.

Intercity rozszerzy także terminy kursowania pociągów na trasach cieszących się największym zainteresowaniem: z Lublina do Kołobrzegu i Świnoujścia, z Katowic i Warszawy do Ełku, z Kołobrzegu do Bydgoszczy, z Przemyśla, Krakowa i Katowic do Jeleniej Góry pociągi kursować będą teraz przez cały rok.

Także nocą

Przewoźnik wzmacnia także ofertę połączeń nocnych. Dodatkowe pociągi wyruszą między innymi na trasę z Gdyni i Warszawy do Krakowa i z Warszawy do Zakopanego.

Z Warszawy do Katowic i Krakowa podróż komfortowymi pociągami EuroCity i InterCity trwać będzie poniżej 2 godzin 30 minut. Szybciej pojadą także pociągi EC i IC z Berlina i Poznania do Warszawy oraz ekspresy i InterCity z Warszawy do Trójmiasta.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane