• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PKP Cargo zwolni co piątego kolejarza

PKP Cargo zwolni co piątego kolejarza
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Prezes PKP Cargo: zatrudniamy o 7 tysięcy ludzi za dużo

7 tysięcy kolejarzy zatrudnionych w PKP Cargo może stracić pracę. Taka jest nadwyżka zatrudnienia w firmie - mówi na antenie TVN CNBC Biznes prezes kolejowej spółki Wojciech Balczun. W przezywającej zapaść firmie trwa restrukturyzacja, która ma ograniczyć koszty.

Prezes PKP Cargo przypomniał, że w przygotowanym przez zarząd programie naprawczym wyliczono, że nadwyżka zatrudnienia jest właśnie na poziomie 7 tys. osób. - To nie oznacza, że zwolnimy 7 tysięcy osób, bo w tej nadwyżce są oczywiście osoby, które mogą przejść na emeryturę, są osoby, którym wygasną umowy zawarte na czas określony. Są osoby, które zostaną przesunięte do spółek zależnych, które w tej chwili wydzielamy w ramach struktury PKP Cargo - mówi prezes Balczun.

Była perła w koronie

Z początkiem czerwca w PKP Cargo rozpoczął się program dobrowolnych odejść z pracy. Kolejarze, którzy do 20 czerwca złożą taką deklarację, otrzymają premię w wysokości 15 tysięcy złotych.

PKP Cargo - przez wiele lat jedna z nielicznych spółek kolejowej grupy przynoszących zyski - zeszły rok zamknęła stratą ponad 176 milionów złotych. Początek bieżącego roku był jeszcze gorszy: tylko w styczniu strata wyniosła ponad sto milionów zł. Powodem jest radykalny spadek przewozów, będący skutkiem kryzysu gospodarczego.

Kierownictwo firmy zapowiada, że niebawem miesięczne wyniki funkcjonowania spółki będą dodatnie, ale zapewne nie uda się zamknąć całego roku bez straty.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane