• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

PKP Cargo ma nowego prezesa

PKP Cargo ma nowego prezesa
Foto: PKP Cargo Foto: Rada Nadzorcza PKP CARGO SA powołała na stanowisko prezesa zarządu Adama Purwina

Adam Purwin, dotychczasowy p.o. prezesa PKP Cargo, został oficjalnie powołany na stanowisko prezesa tej spółki - poinformowała PKP Cargo w komunikacie.

Rada Nadzorcza PKP CARGO SA powołała na stanowisko prezesa zarządu Adama Purwina, dotychczasowego członka zarządu ds. finansowych.

- Cieszę się, że będę miał możliwość realizacji strategii zaprezentowanej inwestorom podczas przygotowań do debiutu giełdowego. Jestem przekonany, że razem z pracownikami PKP CARGO będziemy wzmacniać markę naszej spółki w kraju i za granicą, tworząc nowoczesną i efektywną firmę, a jednocześnie dobre i perspektywiczne miejsce pracy – czytamy w komunikacie prasowym jaki po ogłoszeniu wyników konkursu wydał nowy prezes spółki.

Ukończył Prawo na Uniwersytecie w Białymstoku.  Przez ponad 15 lat robił karierę w branży finansowej.

Konkurs został ogłoszony przez Radę Nadzorczą spółki w grudniu 2013 roku. Do wyznaczonej przez Radę daty 20 stycznia 2014 roku wpłynęło 14 aplikacji i odbyły się dwie tury rozmów kwalifikacyjnych.

W styczniowym wywiadzie dla PAP Jakub Karnowski, przewodniczący rady nadzorczej PKP Cargo, poinformował, że na stanowisko prezesa spółki aplikuje kilkunastu kandydatów.

Poprzedni prezes spółki, Łukasz Boroń, zrezygnował w połowie listopada ubiegłego roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane