• rozwiń

PKO BP zarabia

PKO BP zarabia
Foto: PKO BP Foto: PKO BP z zyskiem za I kwartał 2011

W I kwartale tego roku PKO Bank Polski zarobił na czysto 871 milionów złotych. To o 1/5 więcej niż w podobnym okresie przed rokiem, ale mniej niż spodziewali się analitycy. Prognozowali oni zysk na poziomie 944 milionów złotych.

Wynik na działalności biznesowej to 2,58 mld zł, przy kosztach administracyjnych 1,05 mld zł. Bank odpisał też 438 mln zł. Zarząd spółki podkreśla wzrost wyniku na działalności biznesowej o 245 mln zł wobec I kwartału 2010 roku, zauważając, że w jednocześnie koszty administracyjne wzrosły tylko o niespełna 40 mln zł.

Skonsolidowany zysk netto w pierwszym kwartale był o 21 procent wyższy niż przed rokiem. PKO BP zapowiada, że w 2011 roku zyski banku mają rosnąć, ale dynamika nie przekroczy 30 procent, których spodziewają się analitycy.

Należący do włoskiego UniCredit Bank Pekao SA, największy konkurent PKO BP, poda wyniki pojutrze. Analitycy spodziewają się tam zysku 646 milionów złotych netto.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane