• rozwiń

PKO BP z nowym szefem rady

PKO BP z nowym szefem rady
Foto: TVN24 Foto: Cezary banasiński jest specjalistą od orzecznictwa europejskiego

Cezary Banasiński został nowym przewodniczącym rady Nadzorczej PKO BP. Wcześniej z zajmowanego stanowiska zrezygnowała Marzena Piszczek - zdecydowało walne zgromadzenie akcjonariuszy PKO BP.

Banasiński jest ekspertem w dziedzinie orzecznictwa europejskiego. Przez 6 lat był prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy na wniosek MSP odwołało dwóch dotychczasowych członków rady Jerzego Stachowicza i Ryszarda Wierzbę. W związku z tym, że dwaj inni członkowie rady zrezygnowali w ostatnich tygodniach, na wniosek Ministra Skarbu Państwa, walne powołało nowych członków rady: Alojzego Nowaka, Ireneusza Fąfarę, obecnego prezesa BGK i Mirosława Czekaja.

Po odwołaniu przez radę prezesa PKO BP Jerzego Pruskiego, minister skarbu Aleksander Grad zasugerował w lipcu wymianę rady banku. Mówił wtedy, że między radą i zarządem były napięcia, a w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem byłoby zmienić część członków rady.

Równocześnie w PKO trwa obecnie konkurs na nowego prezesa. Nowy przewodniczący rady nadzorczej Cezary Banasiński wyraził na antenie TVN CNBC Biznes nadzieję, że prezesa banku poznamy w ciągu dwóch tygodni.

sk ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane