• rozwiń

PKO BP rusza śladem emigrantów

PKO BP rusza śladem emigrantów
Foto: TVN24 Foto: PKO BP walczy o klientów

Największy polski bank detaliczny PKO BP zamierza wejść na rynki brytyjski i irlandzki, by objąć kompleksową obsługą Polaków wyjeżdżających do pracy na Wyspach. Na polskim rynku podejmie walkę o pozycję lidera z włoskim Pekao SA - zapowiada "Nasz Dziennik".

Utrzymanie polskości PKO BP i utworzenie banku emigracyjnego dla naszych rodaków wyjeżdżających do pracy za granicę - to najbardziej spektakularne aspekty nowej 6-letniej strategii PKO BP przyjętej w ostatni piątek.

Walcząc o utrzymanie pozycji lidera PKO BP zamierza przede wszystkim znacząco poprawić wskaźnik efektywności. Ważnym elementem strategii są inwestycje w informatyzację i szeroki program szkoleń dla pracowników.

Z informacji gazety wynika, że kierownictwo banku uzyskało wstępną zgodę ministra skarbu na ograniczenie dywidendy do 47 proc. (tj. ok. 1 mld zł). Reszta zysku zostanie w banku, służąc do sfinansowania modernizacyjnych planów. Chodzi m.in. o to, żeby lepiej wykorzystywać bazę danych o 8 milionów klientów, do których bank chce bezpośrednio docierać ze swoją ofertą. PKO BP nadal stawiać będzie przede wszystkim na klientów detalicznych oraz małe i średnie firmy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane