• rozwiń

PKN Orlen ma nowy zarząd. Prezesem ponownie Jacek Krawiec

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Rada Nadzorcza PKN Orlen powołała w czwartek pięcioosobowy zarząd spółki na nową, trzyletnią kadencję. Prezesem jest Jackiem Krawcem, ponownie wybranym na to stanowisko.

W zarządzie PKN Orlen, jak poinformował koncern, znaleźli się także zasiadający tam dotychczas: Sławomir Jędrzejczyk – wiceprezes - oraz członkowie: Piotr Chełmiński, Krystian Pater i Marek Podstawa.Nowa, trzyletnia kadencja zarządu płockiego koncernu rozpocznie się dzień po zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki, zatwierdzającym sprawozdanie finansowe za 2013 rok.

Największa sieć

PKN Orlen jest jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmuje się przerobem ropy naftowej na benzyny bezołowiowe, olej napędowy, olej opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne. Zarządza siedmioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Jej zintegrowany kompleks rafineryjno–petrochemiczny w Płocku zaliczany jest do najnowocześniejszych i najefektywniejszych tego typu obiektów w Europie. W 2011 roku łączny przerób ropy naftowej w Grupie ORLEN wyniósł blisko 27,8 mln ton.

Orlen ma największą w Europie Centralnej sieć blisko 2,7 tys. stacji paliw zlokalizowanych w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane