• rozwiń

Piwowar odchodzi na emeryturę

Piwowar odchodzi na emeryturę
Foto: Kompania Piwowarska Foto: Paweł Sudoł porzuca fotel prezesa Kompanii Piwowarskiej

Za piwem Lech stał od dziesięcioleci, nieco krócej podlegały mu Tyskie, Żubr i kilka innych. Prezes Kompanii Piwowarskiej Paweł Sudoł odchodzi na emeryturę. Teraz piwa nawarzy nam Gary Haigh,

Jak podano w firmowym komunikacie, wieloletni prezes Zarządu Kompanii Piwowarskiej Paweł Sudoł podjął decyzję o zakończeniu pracy zawodowej i przejściu na emeryturę. Firmę opuści z końcem roku.

Rada nadzorcza Kompanii zdecydowała, że nowym prezesem zostanie dotychczasowy dyrektor generalny firmy Gary Heigh, ta funkcja zostanie zaś zlikwidowana.

Paweł Sudoł dla Kompanii Piwowarskiej i jej poprzedniczek pracował przez 36 lat. W roku 1990 został prezesem spółki Lech Browary Wielkopolski SA i był współautorem prywatyzacji browaru w Poznaniu. W 1999 przeprowadził integrację browarów w Poznaniu i Tychach w jedna firmę, znaną od tego czasu jako Kompania Piwowarska. Od tej pory był też jej prezesem.

Kompania Piwowarska w całości należy do międzynarodowego koncernu SABMilller.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane