• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

PiS: Tusk nie umie, nie chce, nie potrafi

PiS: Tusk nie umie, nie chce, nie potrafi
Foto: TVN24 Foto: Natalli-Świat krytykuje rząd Tuska

Odejście z resortu wiceministra finansów Stanisława Gomułki doskonale obrazuje chaos i brak spójności, jakie panują w Ministerstwie Finansów - stwierdziła posłanka PiS Aleksandra Natalli-Świat. Według niej, rząd Donalda Tuska nie potrafi przeprowadzić reformy finansów publicznych, którą zapowiadał.

W środę resort finansów poinformował, że wiceminister Stanisław Gomułka odchodzi z ministerstwa. Nie chciano komentować tej decyzji. Gomułka był odpowiedzialny właśnie ze reformę finansów publicznych.

- Reforma stoi pod znakiem zapytania, a wobec tej dymisji jesteśmy nawet przekonani, że do niej nie dojdzie - przekonywała posłanka. Według niej obecny rząd, nie umie, nie chce, nie potrafi" przeprowadzić reformy, która - według Natalli-Świat - była przygotowana już za rządów PiS. - Były już gotowe ustawy, Sejm mógł się nimi zająć, ale to Platforma blokowała wtedy procedowanie - zaznaczyła na konferencji prasowej posłanka. - Nasza reforma miała przynieść wymierne korzyści, obliczane na 10 mld złotych - dodała.

"Obniżenie wynagrodzeń przy wysokiej inflacji"

Według niej, o niemocy obecnego rządu mają świadczyć zapowiedzi pracowników MF. - Np. pana Jankowiaka, który mówił, że wobec napięć w budżecie prawdopodobnie trzeba będzie zrezygnować z obniżenia składki rentowej - przypomniała posłanka PiS.

Przyzwyczaja się opinię publiczną, do tego, że zarobki mogą być niższe. To wynik zaniedbań rządu Tuska

Aleksandra Natalli-Świat, PiS

Według niej oznacza to efektywne obniżanie wynagrodzeń i to w sytuacji szalejącej inflacji. - Przyzwyczaja się opinię publiczną do tego, że zarobki mogą być niższe. To wynik zaniedbań rządu Tuska - argumentowała. Natalli-Świat przekonywała, że budżet na rok 2009 jest zagrożony. - Tusk nie umie przeprowadzić reform, które umożliwiłyby absorbcję przez budżet tych obniżek obciążeń podatkowych, które wprowadziliśmy - krytykowała posłanka.

(PRZECZYTAJ, DLACZEGO ODSZEDŁ WICEMINISTER FINANSÓW)

prm/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane