• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PiS chce znieść podatek Belki

PiS chce znieść podatek Belki
Foto: TVN24 Foto: PiS chce, żeby cały zysk zostawał w kieszeni inwestorów

Klub Prawa i Sprawiedliwości złoży w czwartek w Sejmie projekt dotyczący zniesienia tzw. podatku Belki - zapowiada "Puls Biznesu". Wiceszefowa partii Aleksandra Natalli-Świat tłumaczy gazecie, że rząd Jarosława Kaczyńskiego chciał znieść podatek Belki, ale nie zdążył.

"Podatek Belki" został wprowadzony w 2001 roku Jest pobierany od zysków z funduszy inwestycyjnych, giełdy i odsetek od lokat bankowych oraz oprocentowanych kont.

- Chcemy, aby te środki mogły od przyszłego roku pozostać w gestii podatników - deklarowała Natalli-Świat. Posłanka dodała, że tym projektem jej klub chce "troszkę pomóc PO", która także zapowiadała obniżanie obciążeń podatkowych, ale "jakoś nie bardzo się do nich kwapi".

- Mamy sytuację wzrostu gospodarczego, należy o nią bardzo dbać, ale należy również dbać o to, by z tego wzrostu gospodarczego mogli korzystać wszyscy obywatele - tłumaczy posłanka PO.

Platforma zmienia zdanie

Minister finansów Jacek Rostowski na swojej pierwszej konferencji prasowej po objęciu resortu zapowiedział, że resort zastanowi się, czy znieść "podatek Belki" w 2009 roku. Jednak w piątkowym wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że nie zamierza tego robić, bo "umożliwiałoby to bardzo bogatym ludziom, których większość dochodów pochodzi z instrumentów finansowych, unikanie płacenia podatków ".

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane