• rozwiń
  • WIG20 2342.51 -0.06%
  • WIG30 2679.16 -0.08%
  • WIG 60929.94 +0.05%
  • sWIG80 11959.82 +0.27%
  • mWIG40 4051.25 +0.39%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Reforma emerytalna - popracujemy do 67. roku życia

PiS chce współpracy ws. emerytur. "Niech prezydent nas przyjmie"

Foto: Agencja Gazeta/ Sławomir Kamiński Foto: PiS gotowy do rozmów z prezydentem

Jarosław Kaczyński chętnie spotka się Bronisławem Komorowskim "aby przestawić swoje argumenty" ws. reformy emerytalnej. - Jestem gotów do takiej rozmowy - powiedział prezes PiS.

Kaczyński zaznaczył, że jego partia ma "jasną koncepcję" ws. emerytur. - Nie jest tak, że nie ma

alternatywy. Jesteśmy gotowi w tej sprawie rozmawiać z prezydentem Rzeczypospolitej. Chciałem wezwać prezydenta do tego, by nie podpisywał tej ustawy i żeby nas - w tym także mnie - przyjął - powiedział Kaczyński.

Zdaniem byłego premiera "prezydent państwa jest prezydentem wszystkich obywateli, nie tylko jednej opcji". - W związku z tym powinien wysłuchać także największej partii opozycyjnej, bo podpisanie tej ustawy będzie aktem antyspołecznym - ocenił Kaczyński.

Sporna reforma

Ustawa emerytalna został już przyjęta przez Sejm i Senat. Teraz ruch należy do prezydenta, który może ustawę podpisać lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Bronisław Komorowski jeszcze przed uchwaleniem zmian przez Sejm mówił, że ustawę podpisze. Spokojny o podpis prezydenta jest też premier Donald Tusk.

Przeciwko zmianom protestuje "Solidarność", która demonstrowała przed parlamentem. Szef związkowców Piotr Duda o reformie emerytalnej rozmawiał z Bronisławem Komorowskim. Prezydent wysłuchał argumentów związku, ale - jak mówił - decyzję podejmie sam.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane