• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

PiS chce głowy Grada

PiS przygotowuje wniosek o wotum nieufności wobec ministra skarbu Aleksandra Grada za zaniedbania w sprawie prywatyzacji stoczni. Za to samo Platforma chce postawić byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego przed Trybunałem Stanu.


- Trwają już prace nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra skarbu Aleksandra Grada - powiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Gosiewski. Dodał, że wniosek zostanie złożony w Sejmie "w niedługim czasie".

Bitwa na wnioski

Gosiewski odpierał też zarzuty PO wobec ministra skarbu w rządzie PiS Wojciecha Jasińskiego. Podkreślił, że zapowiedziany przez Platformę wniosek o postawienie Jasińskiego przez Trybunałem Stanu w związku z zaniedbaniami i nieprawidłowościami przy restrukturyzacji polskich stoczni jest "bezzasadny".

- Formacja, która nic nie zrobiła w sprawie stoczni, zbiera podpisy na ministra, który znacząco przyczynił się do uratowania stoczni przez ponad szesnaście miesięcy - przekonywał Gosiewski.

Na specjalnie zwołanej konferencji wtórował mu partyjny kolega Paweł Poncyljusz, były wiceminister gospodarki. - Jeżeli to było takie proste, żeby sprywatyzować stocznie, dlaczego minister Grad nie zrobił tego w ciągu 10 miesięcy? Rząd PiS zrobił 10 okrążeń, a ministrowi Gradowi została ostatnia prosta - podkreślił Poncyljusz.

Biorąc pod uwagę, że do przegłosowania obu dokumentów potrzeba trzy piąte głosów w Sejmie, oba wnioski wydają się być skazane na porażkę.

Stocznie czekają

Komisja Europejska dała Polsce czas do 12 września na przygotowanie nowych planów restrukturyzacji stoczni w Gdyni i Szczecinie. W czwartek w Sejmie minister Grad przekonywał posłów, że winę za opóźnienia w tej sprawie ponosi rząd PiS. Wyraził też nadzieję, że propozycję inwestorów - ISD Polska i Mostostalu Chojnice zostaną zaakceptowane przez Komisję Europejską i do 30 września uda się sprywatyzować oba zakłady. Jeśli tak się nie stanie, to stocznie będą musiały oddać kilka mld zł publicznej pomocy, co jest równoznaczne z ich upadłością.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane