• rozwiń

PiS: 6 procent PKB na zdrowie

PiS: 6 procent PKB na zdrowie
Foto: TVN24 Foto: Prezes PiS o reformie zdrowia

- Należy powrócić do finansowania służby zdrowia z budżetu - ogłosił szef PiS Jarosław Kaczyński, przedstawiając program zdrowotny swego ugrupowania. PiS domaga się też referendum w sprawie prywatyzacji służby zdrowia oraz przeznaczenia na nią 6 procent PKB.

- Pierwsza propozycja to powrót do finansowania służby zdrowia z budżetu. Nie chodzi o to, żeby poszczególne szpitale, jak w okresie komunistycznym otrzymywały pieniądze bez kontraktów. Chodzi o poddanie środków na służbę zdrowia dyscyplinie budżetowej, co pozwoli na ich kontrolę i racjonalizację. Ustawa będzie zawierała przepis, by w krótkim czasie uzyskać minimum 6 procent PKB wydawanych na służbę zdrowia - stwierdził Kaczyński.

Referendum ws. prywatyzacji

Ponadto prezes PiS chce zapytać społeczeństwo o ewentualną prywatyzację szpitali. - Wszelkiego rodzaju decyzje, czy to wprost prywatyzacyjne, czy też prowadzące do prywatyzacji, powinny być poprzedzone referendum - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS opowiedział się też za powrotem opieki stomatologicznej i lekarskiej w szkołach.

kaw/mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane