• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Piróg posteruje LOT-em

Piróg posteruje LOT-em
Foto: Carlsberg.pl Foto: Marcin Piróg zasiądzie za sterami LOT-u?

Rada Nadzorcza PLL LOT wybrała Marcina Piróga na nowego prezesa spółki, a Zbigniewa Mazura na stanowisko członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych - poinformowała spółka.

Wcześniej PAP informowała o wyborze Piroga informowała nieoficjalnie, powołując się na dwa niezależne źródła zbliżone do władz firmy.

Pod koniec września z kierowania spółką zrezygnował Sebastian Mikosz, który był prezesem przez 19 miesięcy. Rada Nadzorcza zdecydowała wówczas o oddelegowaniu ze swego grona na p.o. prezesa zarządu Zbigniewa Mazura.

Marcin Piróg był jednym z kilku kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu na prezesa linii, ale "Puls Biznesu" uznał go za faworyta już w chwili zamykania listy zgłoszeń.

Specjalista od szybkich zmian

Marcin Piróg to absolwent francuskich uczelni - Politechniki Lotaryńskiej w Nancy i Insead w Fontainebleau, a także Harvard Business School Boston w USA. Jest uznawany za amatora szybkiej jazdy, ekstremalnych sportów, dobrej kuchni i dobrego wina.

Był wcześniej szefem polskiego oddziału piwnego koncernu Carlsberg, a ostatnio prezesem Ruchu. Przeprowadzoną przez niego restrukturyzację tej firmy i dokończenie prywatyzacji uznano za sukces. Podobne, choć znacznie trudniejsze zadanie czeka go za strami narodowego przewoźnika lotniczego: firma jest również w trakcie restrukturyzacji, po pierwszych siedmiu miesiącach roku notowała 64-milionową stratę, a Skarb Państwa chciałby ją sprzedać w połowie przyszłego roku.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane