• rozwiń
  • WIG20 2331.08 +0.99%
  • WIG30 2676.59 +1.15%
  • WIG 60003.90 +0.96%
  • sWIG80 11629.93 +0.12%
  • mWIG40 4044.39 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PIP'y na wielkiej kontroli

PIP'y na wielkiej kontroli
Foto: sxc.hu Foto: Budowy będą pod szczególnym nadzorem PIP

W tym roku Państwowa Inspekcja Pracy zamierza przeprowadzić 90 tys. kontroli w firmach, o 10 tys. więcej niż zazwyczaj - czytamy w "Pulsie Biznesu". Pod lupę pójdą przede wszystkim budownictwo, przewoźnicy drogowi, energetycy oraz paliwa i gorzelnie.

Firmy z wielu branż powinny mieć się na baczności. Inspektorów pracy nie obejmują ograniczenia zapisane w ustawie o swobodzie gospodarczej. Mogą wejść do firmy o każdej porze dnia i nocy. W sumie PIP chce przeprowadzić aż 90 tys. kontroli, czyli o 10 tys. więcej niż normalnie.

- W tym roku zaczniemy stosować krótkotrwałe kontrole. Skoncentrujemy się na firmach stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników, czyli głównie w budownictwie i nie tylko - mówi gazecie Tadeusz Zając, główny inspektor pracy.

Budowlańcy, uwaga!

A budowlanka to branża, w której najczęściej dochodzi do łamania prawa i wypadków. Kontrolerzy zamierzają zająć się głównie małymi firmami, bo to tam mają być największe problemy z bezpieczeństwem.

Lekko nie będzie też przewoźnikom drogowym. Kontrole w ich firmach mają przystopować naruszanie przepisów o czasie pracy kierowców.

Pod lupę trafią też m. in. elektrociepłownie, cukrownie oraz firmy energetyczne.

mkg//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane