• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Piłka będzie naprawdę okrągła

Nawet 25 meczów rozegranych podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej będzie transmitowane w trójwymiarowej technologii 3D - zapowiada FIFA. Spotkania pokaże firma Sony, jeden z oficjalnych sponsorów FIFA.

- Fani na całym świecie będą mogli poczuć się tak, jakby byli na stadionach RPA. Jakby siedzieli na trybunach i z ich wysokości obserwowali boiskowe wydarzenia - obiecuje Howard Stringer, prezes Sony Corporation. - To kolejny krok na drodze rozwoju futbolu - dodaje Jerome Valcke, sekretarz generalny FIFA.

Znalezienie się na środku boiska wśród piłkarzy nie będzie dostępne dla wszystkich. Właściwie tylko w Japonii oraz Wielkiej Brytanii ruszą od przyszłego roku pierwsze telewizyjne kanały z trójwymiarowym obrazem. Brytyjski Sky z całą pewnością postara się o prawa do tego typu przekazu. Może się więc okazać, że będzie to bardziej test technologii, demonstracja możliwości z której skorzystają stosunkowo nieliczni.

Sony zapowiada jednak, że nagrania zostaną uwiecznione na płytach Blue-ray i będą dostępne dla europejskich odbiorców. Koncern zamierza też zademonstrować nową technologię 3D na publicznych transmisjach mundialowych meczów pod nazwą "International FIFA Fan Fest(TM)" w siedmiu miastach świata (w Europie w Berlinie, Londynie, Paryżu i Rzymie). Po imprezie ma powstać z kolei film w technologii 3D do rozpowszechniania na dyskach Blu-ray.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane