• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pijacka burda grzebie karierę K.

Pijacka burda grzebie 
karierę K.
Foto: TVN24 Foto: Grzegorz K. płaci za alkoholowy incydent utratą pracy

Grzegorz K., zastępca dyrektora departamentu nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji Ministerstwa Skarbu Państwa, został zawieszony w swojej funkcji, a o jego przyszłości decyduje rzecznik dyscyplinarny. Małe szanse są na to, że pozostanie szefem rady nadzorczej Ciechu. Wszystko po tym, jak na początku października pijany K. pobił radnego z Augustowa.

- Dyrektor Generalny ministerstwa finansów cofnął zgodę dla pana K. na dodatkowe zatrudnienie - mówi nam Maciej Wiewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu. Jak dodaje, K. powinien w związku z tym ustąpić z piastowanej funkcji prezesa rady nadzorczej Ciechu, do której został powołany na wniosek

resortu. W spółce dowiedzieliśmy się jednak, że rezygnacja nie wpłynęła. Jeśli nadal nie wpłynie, to MSP w ciągu tygodnia zgłosi najprawdopodobniej wniosek o zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy, które będzie mogło odwołać K. z funkcji szefa rady.

Bójka pod sklepem

9. października w jednym ze sklepów monopolowych w Augustowie miejscowy radny Roman Krzyżopolski zwrócił uwagę dwóm mężczyznom, że w wulgarny sposób zwracają się do ekspedientki. Gdy wyszedł ze sklepu ci już na niego czekali. Radny dostał cios w twarz i kilka kopniaków. Po zatrzymaniu napastników okazało się, że podobnie jak ich ofiara, byli pod wpływem alkoholu. Jednym z bijących okazał się 36-letni Grzegorz K. - dyrektor departamentu w MSP i przewodniczący rady nadzorczej w Ciechu - chemicznej spółki, w którym ponad jedną trzecią udziałów ma skarb państwa.

Pożegnanie z ministerstwem?

Ministerstwo Skarbu Państwa od razu zawiesiło K., wszczęto także postępowanie dyscyplinarne. Jednak do piątku nie podjęto żadnych konkretnych decyzji. - Sytuacja jest nadal wyjaśniana przez rzecznika dyscyplinarnego - powiedział Wiewiór.

mkg//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane