• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Pielęgniarki walczą o podwyżki

Pielęgniarki walczą o podwyżki
Foto: TVN24 Foto: Pielęgniarki walczą o podwyżki

- Żądamy podwyżek za naszą ciężką pracę. Nie wykluczamy nawet strajku głodowego. Nie mamy wyjścia, musimy walczyć o swoje - zapowiadają pielęgniarki ze szpitala w Koninie. Podobna sytuacja panuje w wielu szpitalach w Polsce. Pielęgniarki w walce o wyższe płace odchodzą od łóżek, okupują placówki, a nawet głodują.

Pielęgniarki z większości oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie przerwały pracę na 24 godziny.

Protestują, ponieważ nie porozumiały się z dyrekcją placówki w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Dyrekcja zaproponowała podwyżkę od 1 marca średnio o około 150 zł. Pielęgniarki domagają się 500-złotowych podwyżek i grożą, że jeśli dyrekcja nie spełni ich żądań, zaostrzą protest i przejdą do okupacji budynku szpitala. Nie wykluczają także głodówki.

Pacjentom nic nie grozi

Na czas strajku powołano zespoły interwencyjne, składające się z pielęgniarek i położnych uczestniczących w akcji protestacyjnej. - Gdyby na oddziałach doszło do sytuacji szczególnych, zagrożenia życia, są one gotowe natychmiast przyjść z pomocą na wezwanie oddziałowych – zapewniła przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w konińskim szpitalu, Marzena Owczarek–Kamińska.

Gdyby na oddziałach doszło do sytuacji szczególnych, zagrożenia życia, są one gotowe natychmiast przyjść z pomocą na wezwanie oddziałowych

Gdyby na oddziałach doszło do sytuacji szczególnych, zagrożenia życia, są one gotowe natychmiast przyjść z pomocą na wezwanie oddziałowych

W czasie protestu opiekę pacjentom zapewniają pielęgniarki oddziałowe i ich zastępczynie oraz lekarze. Z akcji strajkowej wyłączono m.in. oddział intensywnej opieki medycznej, kardiologicznej, szpitalny oddział ratunkowy i wszystkie oddziały dziecięce.

Protesty w całej Polsce

Podobnych protestów w całej Polsce jest wiele. Strajkują pielęgniarki m.in. ze Szpitala MSWiA w Białymstoku, Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, czy z Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane