• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pięciu Polaków w finale Facebook Hacker Cup

Pięciu Polaków w finale 
Facebook Hacker Cup
Foto: Facebook Foto: Finał Facebook Hacker Cup w połowie marca

Z ponad 7,5 tysiąca programistów z całego świata zostało zaledwie 25, a w tej liczbie aż 5 Polaków. W dniach 16-17 marca 2012 r. w głównej siedzibie firmy Facebook w Kalifornii będą oni walczyć o zwycięstwo w II edycji konkursu Facebook Hacker Cup.

Jak poinformowało biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego, Polskę reprezentować będą: Tomek Kulczyński, Kuba Pachocki (obaj studenci UW), Kuba Radoszewski (doktorant UW), Paweł Parys (pracownik UW) oraz Paweł Gawrychowski (doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego).

Tomek Kulczyński i Kuba Pachocki byli finalistami w ubiegłorocznej I edycji konkursu Facebook Hacker Cup, w której Kuba zajął 4. miejsce.

Konkurs indywidualny

Facebook Hacker Cup to indywidualny konkurs programistyczny złożony z czterech rund zdalnych, czyli przeprowadzanych przez internet (kwalifikacje i trzy rundy właściwe) oraz finału przeprowadzanego w siedzibie firmy Facebook w Menlo Park w Kalifornii.

W kwalifikacjach może wystartować każdy, kto ukończył 18. rok życia, zarówno hobbyści jak i zawodowi programiści i pracownicy naukowi - w tym roku wzięło w nich udział ponad 7,6 tys. zawodników z całego świata. W każdej rundzie zawodnicy mają do rozwiązania trzy zadania programistyczne o charakterze algorytmicznym, przy czym w kwalifikacjach mają na to trzy dni, w pierwszej rundzie - dobę, a w drugiej i trzeciej rundzie - po trzy godziny.

Do rundy pierwszej awansuje każdy, kto w kwalifikacjach rozwiązał co najmniej jedno zadanie; do rundy drugiej - ok. 500 najlepszych zawodników; do rundy trzeciej - 100 zawodników. Do finału przechodzi 25 najlepszych zawodników. Tegoroczne rundy zdalne odbyły się w styczniu i w lutym, finał będzie miał miejsce 17 marca.

5 tys. dolarów

Zwycięzca finału otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 tys. i 1 tys. dolarów, a wszyscy finaliści mają ułatwioną rekrutację do pracy i na praktyki w centrali firmy Facebook.

Głównym kryterium w rankingu jest liczba w pełni poprawnie rozwiązanych zadań, w razie remisu o wyniku decyduje łączny czas rozwiązywania zadań.

jak//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane