• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Piechociński: Musimy pozyskać nowe rynki zbytu i podtrzymać ożywienie gospodarcze

Piechociński o strategicznych zadaniach resortu gospodarki Odtwórz: Piechociński o strategicznych zadaniach resortu gospodarki
Foto: PAP/ Paweł Supernak / PAP | Video: tvn24 Foto: Piechociński przemawiał jako pierwszy minister po premierze Tusku | Video: Piechociński o strategicznych zadaniach resortu gospodarki

Zadania strategiczne dla polskiego rządu to podtrzymanie ożywienia gospodarczego i pozyskiwanie nowych rynków zbytu, a także utrzymanie pozycji Polski jako najatrakcyjniejszego miejsca do inwestycji w Europie - mówił w środę w Sejmie wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Jak dodał, znalezienie nowych rynków zbytu jest koniecznie, aby utrzymać dynamikę polskiego eksportu. Zauważył, że będzie to wymagające zadanie w kontekście embarg handlowych i utraty przez Polskę części rynków.

Kapitał społeczny

Piechociński podkreślił, że należy utrzymać pierwsze miejsce Polski na liście krajów najlepszych do inwestycji. - Polska w dalszym ciągu ma być postrzegana jako hub inwestycji wysokotechnologicznego kapitału japońskiego, koreańskiego, azjatyckiego, czy też amerykańskiego i niemieckiego - zaznaczył.

- Chcemy podtrzymać procesy inwestycyjne. Wymaga to budowy kapitału społecznego miedzy przedsiębiorcami - dodał minister gospodarki.

Piechociński zwracał też uwagę na konieczność podtrzymania ożywienia z pierwszego półrocza w sektorze polskich przedsiębiorstw.

Wicepremier zaznaczył, że mocno stawia na arbitraż i mediacje. Centra Arbitrażu i Mediacji (CAiM) mają odciążyć sądy i skrócić czas rozwiązywania sporów między przedsiębiorcami. W poniedziałek w Poznaniu przy udziale Piechocińskiego podpisano dokument powołujący pierwsze centrum.

Bez szarej strefy

Minister zaznaczył, że rząd "nadal będzie dbał, aby skierować popyt polskiej energetyki na polski węgiel". Jednocześnie wyraził nadzieję, że uda się rozwiązać problem szarej strefy w handlu węglem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane